Firmy pozabankowe poza udzielaniem krótkoterminowych chwilówek na 30 dni, działają również na rynku pożyczek ratalnych. Udzielają one długoterminowych pożyczek na raty miesięczne oraz tygodniowe. Są one stworzone dla osób, które z jakiś powodów nie mogą skorzystać z usług bankowych, a potrzebują większej kwoty pieniędzy, którą będą mogli oddać w dłuższym niż tylko jeden miesiąc terminie. Pożyczka długoterminowa online to propozycja firm pozabankowych dla osób, które szukają czegoś więcej niż chwilówka na 30 dni. Taka pożyczka może zostać udzielona nawet na 10,000 złotych na okres 36 miesięcy. Poniżej prezentujemy proste narzędzie do wyszukania odpowiedniej pożyczki długoterminowej dopasowanej do kryteriów kwoty pożyczki oraz okresu spłaty.

Pożyczka Długoterminowa – ile to kosztuje?

Każdy kto planuje skorzystać z długoterminowej pożyczki online powinien zdawać sobie sprawę ile dokładnie przyjdzie mu zapłacić. Poza ustawowymi odsetkami, które zależne są od stóp procentowych, firmy doliczają sobie dodatkowe opłaty, jak na przykład koszt obsługi kredytu, ubezpieczenie lub opłaty weryfikacyjne (płatne przed udzieleniem pożyczki), na które należy szczególnie uważać. Zdarzały się przypadki, kiedy firma pożyczkowa zarabiała przede wszystkim na takich opłatach przygotowawczych, a w rzeczywistości niemal nie udzielała pożyczek.

Dla kogo pożyczka długoterminowa?

Pożyczki ratalne często wiążą się z dużym kosztem, zdecydowanie wyższym niż ten oferowany przez banki przy kredytach gotówkowych. Są one jednak dużo łatwiej przyznawane, również dla osób zadłużonych i bez zdolności kredytowej. To właśnie atut takich pożyczek, jednak zawsze należy dokładnie przemyśleć jaka kwota jest nam potrzebna, czy rzeczywiście jej potrzebujemy i przede wszystkim czy jesteśmy w stanie spłacić ją w terminie.

Jak wybrać pożyczkę długoterminową?

Najistotniejszą kwestią z punktu widzenia klienta jest oczywiście koszt pożyczki i tym kryterium powinniśmy się kierować przede wszystkim. Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej pożyczki długoterminowej należy się zastanowić jakiej kwoty potrzebujemy i w jakiej wysokości ratę miesięczną (lub tygodniową) jesteśmy w stanie spłacać. Następnie należy sprawdzić ofertę różnych firm pożyczkowych, porównując całkowite koszty oraz okres spłaty pożyczki. Warto przy tym korzystać z rankingów dostępnych w Internecie, gdyż pomagają nie tylko znaleźć kilka różnych firm, ale też wstępnie je wyselekcjonować.

Firmy oferujące pożyczki długoterminowe

Na rynku pojawia się coraz więcej firm pozabankowych oferujących szybkie pożyczki przez internet, które spłacane są w ratach miesięcznych lub tygodniowych. Również firmy, które specjalizują się w pożyczkach krótkoterminowych weszło na ten rynek, oferując również pożyczki długoterminowe. Świadczy to o popularności takich produktów, a większa konkurencja może przynieść niższe koszty dla klientów, co powinno być dobrą informacją.

Kredyty pozabankowe przez Internet


Wiele osób z jakiś powodów nie może skorzystać z usług banków, mogą wtedy ubiegać się o tzw. „kredyty pozabankowe”, czyli pożyczki długoterminowe. Pożyczki takie udzielane są często przez Internet i nie wymagają weryfikacji podobnych do tych bankowych. Udzielane są także osobom bezrobotnym czy bez sprawdzania baz BIK czy KRD. Na polskim rynku jest wiele firm oferujących kredyty pozabankowe, dlatego należy dobrze przyjrzeć się ofercie przed wybraniem odpowiedniej. Wszystko oczywiście zależy od naszych oczekiwań i zdolności kredytowej.

Ile kosztuje kredyt pozabankowy?

Kredyty pozabankowe są zdecydowanie droższe od tych udzielanych przez banki. Są one kierowane przede wszystkim do osób, które nie mogą skorzystać z kredytu bankowego, a pilnie potrzebują pieniędzy. Należy się liczyć ze sporymi opłatami za udzielenie pożyczki przez Internet, dlatego powinno się z nich korzystać tylko w nagłych sytuacjach. Poza ustalonym przez państwo oprocentowaniem, firma pożyczkowa może policzyć dodatkowe opłaty, na przykład w formie ubezpieczenie, kosztu obsługi pożyczki czy opłat przygotowawczych. Zawsze należy sprawdzić Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO) i być świadomym całkowitego kosztu pożyczki.

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych

Często powodem, dla którego bank nie chce przyznać pożyczki jest uprzednie zadłużenie. Firmy udzielające długoterminowych kredytów pozabankowych proponują swoje usługi także osobom zadłużonym. Zła historia kredytowa w biurach informacji kredytowej i gospodarczej nie przekreśla szans na kredyt pozabankowy. Jest to alternatywa dla kredytu bankowego, jednak należy pamiętać, że jest to zdecydowanie droższa usługa.

Kredyty pozabankowe bez zaświadczeń

Pożyczki pozabankowe mogą kusić także brakiem wymogu okazywania zaświadczeń o pracy i zarobkach. Udzielanie takiej pożyczki często odbywa się przez Internet, wymagany jest jedynie dowód osobisty, konto bankowe oraz telefon komórkowy. Dzięki temu pożyczka może być udzielona nawet w kilkanaście minut, a pieniądze znajdą się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

Dla kogo kredyty pozabankowe?

Kredyty pozabankowe online są alternatywą dla tych osób, które nie mogą skorzystać z usług banku, a pilnie potrzebują gotówki. Wiążą się one ze sporymi kosztami, dlatego należy z nich korzystać w wyjątkowych sytuacjach i zawsze być pewnym całkowitego kosztu pożyczki. Nie należy też pożyczać pieniędzy po to, by spłacić inne zobowiązania.